Sümboolika

Eesti NATO Ühingu sümboolika

Eesti NATO Ühingu kõige olulisem sümbol on EATA logo. Logo koosneb kolmest elemendist: NATO sümboolikast tuntud Põhjatähtring ja Põhjatähe tippudest moodustuv kompass. Põhjatäht on logo olulisim element. Ring sümboliseerib organisatsiooni, mis moodustab ühtse ja kindla kaitse kõigile liikmetele. Ringikujuliselt paigutatakse ümber laua parterid, kellel on õigus sõna võtta ja arvamust avaldada. Kompass on suunanäitaja, mille abil on võimalik enda asukohta leida ja positsioneerida. Osa ringi täitest moodustab lainemotiiv, mis on ainus element, mis viitab Eesti asukohale. Eesti NATO Ühingu logo looja on Jaan Meristo, DIA Design OÜ.

Eesti NATO Ühingu logo:

15. aasta sünnipäevalogo kujundamisel on lähtutud EATA põhilogost ning loodud sellele mõnevõrra pidulikum väljanägemine. 15. aastapäeval on kasutuses nii terviklik logo kui ka lihtsustatud variant.

Eesti NATO Ühingu 15. aasta sünnipäeva logod:

      

NATO 65/10 juubeliaasta logo “10 aastat NATOs ja Euroopa Liidus. Tegime koos Eesti suuremaks!” oli kasutuselt 2014. aastal, kui täitus 10 aastat Eesti NATO-ga liitumisest, 65 aastat NATO loomisest kui ka 10 aastat Eesti astumisest Euroopa Liitu. Logo loodi Riigikantselei poolt. 

Sõnumisse on põimitud mõte, et Eesti riigi sõnaõigus rahvusvahelistes küsimustes on tänu kahe organisatsiooni liikmelisusele suurim kui kunagi varem. Oleme usaldusväärsed ja meid kuulatakse. Lisaks on tugevam kui kunagi varem meie turvatunne, paremini kaitstud majandushuvid ning tagatud inimeste vabadused. Meie-vorm pakub kõigile samastumisvõimalust – rahvahääletusel osalenutele, lihtsalt 10 aastat head tööd teinud inimestele.

Eesti NATO Ühingul on ka rinnamärk, millel on kujutatud EATA logo.

Eesti NATO Ühingu vorm 2014. aastal oli must kleit ja sinine pintsak.