Arvamusfestival

Arvamusfestival toob 2013. aastast augusti teisel nädalavahetusel Paidesse kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et luua tasakaaluka arutelu abil paremat arusaamist iseendast, üksteisest ja maailmast. Festival on külastajatele tasuta. Vaata festivali kohta lähemalt siit.

2015, 14-1.5 august 2015. Arvamusfestival, Paides, Eesti NATO Ühing tutvustas enda tegevust ning jagas infomaterjale ja vestles huvitatud inimestega.

2016 vaata lingilt – Eesti NATO Ühing osales Arvamusfestivalil Paides

2017 vaata lingilt – Eesti NATO Ühing osales Arvamusfestivalil Paides

2018 vaata lingilt – Eesti NATO Ühing osales Arvamusfestivalil Paides

2019, 9.-10.08 toimus Paides Arvamusfestival, mis keskendus tuleviku teemadele. Eesti NATO Ühingu paneel koostöös Friedrich Eberti Fondi, Saksamaa Suursaatkonna ja Ühendkuningriigi Suursaatkonnaga käsitles NATO tuleviku teemasid. Paneelarutelus osalesid Marko Mihkelson (Eesti NATO Ühingu nõukogu esimees), Kalev Stoicescu (Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur ja Eesti NATO Ühingu liige), kolonel Paul Clayton (Ühendkuningriigi kaitseväe kolonel, NATO eelpaigutatud vägede juht Eestis) ja Anu Eslas (Eesti NATO Ühingu liige ja Eesti pikaajaline esindaja NATO Industrial Advisory Group’is). Modereeris Taavi Toom (Eesti NATO Ühingu liige). Paneelarutelu on kõigile huvilistele järelvaadatav SIIN. Pildigaleriiga saad tutvuda SIIN.

2020, 14.-15. augustil toimus Arvamusfestival Paides kärbitud kujul. Kahe päeva jooksul puudutati julgeolekuteemat alljärgnevates aruteludes: Infokorratus – mis see on, miks see ohtlik on ning mida sellega ette võtta?; Väärarusaamad – kuidas need tekivad ja miks nad nii visad on?; Eelarvamustest valeuudisteni – pop-up -koolitund inimõigustest ja meediapädevusest; Rahvusvahelised kohustused: kas kasulikud ka mulle?; Kuidas ohjata väärinfot, hoides sõna vaba?; Kas ja kuivõrd on Eesti noortele rahu ja julgeolek enesestmõistetav? Selles mõttevahetuses osales ka Eesti NATO Ühingu juhatuse esimees Krista Mulenok. Toimus ka erakonnaesimeeste traditsiooniline debatt.

2021, 13.-14.08. Arvamusfestival Paides osales Eesti NATO Ühing arutelualal “Tõde ja õiglus”, selle korraldajad olid Eesti Rahvusraamatukogu koostöös Kultuuriministeeriumiga, Eesti NATO Ühing koostöös Konrad Adenauri Fondiga ning Eesti kohtud, Tartu Ülikool, Statistikaamet, Korruptsioonivaba Eesti ja Soome Instituut. Eesti NATO Ühingu korraldamisel toimus arutelu: „21.sajandi infosõda – miks ja kuidas seda peetakse ning millal saab sinust infosõdalane?“ Panelistid olid Peeter Tali (NATO Strategic Communications Centre of Excellence asedirektor ja Eesti NATO Ühingu liige), Hannes Krause (Riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni juht), Andrus Padar (küberkaitseliitlane) ja Vladimir Sazonov, Tartu Ülikooli kaasprofessor ja Kaitseväe Akadeemia vanemteadur. Arutelu modereeris Marica Lillemets (Eesti NATO Ühingu meedianõunik). Kolonel Peeter Tali sõnas: “Tuleviku sõjapidamise arendamisel kõneldakse NATOs üha enam kognitiivse lahinguruumi võtmerollist. Seda lisaks juba selgelt sätestatud maa- ,mere- õhu-, küber- ja kosmosesõjale. Kõige suurem oht Eestile on, et meie väärtusruum võidakse lõhkuda ja kaitsetahe murda, sest sõdivad mitte relvad, vaid inimesed ja nende kaitsetahe. Meie vastasvõistlejad on aru saanud, et kõige kulupõhisem vahend on lõhkuda tahet, meie koosmeelt ja põhiväärtusi, mis on kirjas Eesti põhiseaduse preambulas. Me peame kaitsma väärtusi, sest hoiavad meid koos ja annavad raudse jõu rahvana edasi kesta.”

2022, 12.-13. augustil Arvamusfestival Paides toimus Eesti NATO Ühingu ja partneritega "Sõda ja rahu" alal arutelu 13. augustil kell 14. 

2023, 11.-12. augustil toimus Arvamusfestival Paides ning koostöös Konrad Adenaueri Fondiga toimus Hariduse alal arutelu "Noored, rahu ja julgeolek. Riigikaitseõpetuse tulevik" 11. augustil kell 16:00-17:30.