Minu uus kuu algas sangpommi tõstmise võistlusega

Minu uus kuu algas sangpommi tõstmise võistlusega. Kuna õhutõrje pataljonist naiste kategoorias kedagi teist saata ei olnud, saadeti mind. Mitte et ma spordis eriti edukas oleks, pigem selline keskmine, lihtsalt kedagi teist polnud saata.

Võistlusel oli meestel hulgaliselt kaalukategooriaid, aga naistel ainult kaks. Kuni 68 kilogrammi ning siis 68 kg ja rohkem. Ma olin siis seal kuni 68kg kategoorias, kus minuga oli veel 2 naist. Ehk siis kõigile oli medalikoht garanteeritud. Mina saavutasin teise koha ning ületasin iseennast. Autasustamisele saabus 1.jalaväebrigaadi brigaadi ülem ja jagas esikolmikutele medalid ja meened.

Nüüdseks oleme väljaõppega jalaväe kursuse lõpus. Vahepeal tegime õppetöö käigus erinevaid harjutusi läbi, mis võivad siis jalaväena liikudes ette tulla.

Miiniväljale sattumine

Siinkohal oleks aus tunnistada, et minu puhul kui ma arvasin, et olen juba tubli seersant ja tean nii mõndagi, tuli väljaõppe käigus ruttu reaalsuskontroll kui selgus, et on veel päris palju asju mida ma ei oska ja ei tea.

Oleme laskelaagris.

Väljas on tohutu pakane. Igasugused ilma portaalid näitavad -20 kraadi. Isegi telgis siis kui ahi on tulipunane, on õhus ikkagi päris palju külma. Öösel magades oli jalgadel soe, aga pea juures kippus vesi jäässe minema. Väljas olemisest ei tasu isegi rääkida. Telgist välja astudes tunned kuidas näos kõik lihased lihtsalt pingesse lähevad ja ninaots külmetama hakkab. Ja ega ka sõrmed ja varbad sellest külmast pääse. Siis teed igasugu võimalikke töid, et oleks soe. Väga kurnav on kogu aeg külmas olla. Keha kulutab hirmus palju energiat, et sooja hoida. Aga selle jaoks kütame telgis ahju “maasikaks” ja püüame pisult sooja saada.

Teise päeva õhtul toimus meil öölaskmine, kus saime siis lasta pimedas ja oli võimalik silmaga näha kuidas kuul liigub. Ehk siis lasti meil taevasse valgusrakett ja sel hetkel saime lasta kui väljas valgem oli.

Kuigi laager ise kestab 4 päeva, siis mina läksin teise päeva õhtul juba kasarmusse, sest saavutasin sangpommi tõstmises hea tulemuse, pidin minema ka brigaadi esindama.

Brigaadi esindamisel mul hästi ei läinud. Just individuaalsel tasandil. Mu vastas olid imetlusväärsed naised, kes sel hetkel kui mina tegin oma hädised 30 kordust, tegid nemad 120. Suuremas pildis läks aga 1.jalaväebrigaadil väga hästi, saavutasime esimese koha.

Kõik blogid