Nüüd on juba kevad käes ja tegeleme jälle rutiiniga

Nüüd on juba kevad käes ja tegeleme jälle rutiiniga. Ehk siis tavaliselt esmaspäeval/teisipäeval liigume metsa ja neljapäev/reede tuleme kasarmusse tagasi. Ja tänu imelistele ilmadele, saame kasutada jälle seda megamõnusat ja haruldast meigi versiooni, ehk camo.

Üldjuhul on meie päevad väga üksluised ja ega meil väga palju uusi asju enam ei ole, kuid mida kevadele lähemale, seda parema meelega liigume maastikule. Ühel nädalal oli ka sooja rohkem, ning kõik nautisid seda tohutult.

Õnneks mulle metsas meeldib ja seal läheb ka aeg kordades kiiremini, ning suure rutiini vahel tekib ka lõbusaid hetki. Näiteks leidsime ühelt positsioonilt veepüssi, mida käsitsesime nagu päris relva.

Kuna meid jaos on vähe ja me peame terve aeg õppusel olles olema side valves, on metsalaagrid ka väsitavad. Parematel öödel saame keskeltläbi 3 tundi magada, sest sidevalve ja ahjuvalve võtavad väga suure osa meie öödest. Eelmisel õppusel oli ühel ööl poole viie ajal häire ja pidime ümber paiknema ja järgmisel päeval oli hästi näha, et meestel on  suur unevõlg.

Minu suureks osaks väljaõppes on maastikuluure. Ehk siis väga palju kilomeetreid on vaja läbida. Õnneks on mõnel korral lubatud kaasa haarata mõni kohv tanklast ja see teeb luure kohe kordades paremaks.

Toitume ikka kuivtoidu pakkidest, mis tegelikult kellegile väga ei meeldi. Pole minu teada kedagi, kes ei võtaks oma toitu kaasa. Korra päevas on meil ka soe toit, mis nüüdseks on valmistatud väliköögi meeskonna poolt. Need poisid süüa teha ikka oskavad ja ma olen alati väga rahul nende toitudega olnud.

Tegelikult suures pildis millestki väga rääkida ei olegi. Päevad on rutiinsed, ning harjutame palju kevadtormiks. Kõik ootavad väga palju reservi saamist ja teevad suuri plaane suveks. Mina aga olen otsustanud, et seon ennast rohkem kaitseväega. Nimelt plaanin hakata tegevväelaseks ja vaadata kaitseväge ka teise pilgu alt. Võin öelda, et mu toakaaslased mu soovi ei mõista ja ega ma isegi seda hästi seletada ei oska. Lihtsalt püüan pingutada selle nimel, et mind hästi vastu võetaks ja et ma saaksin enda tulevaste sõduritega sama hästi hakkama, kui said minu rühmavanemad ja rühmaülemad.

Kõik blogid