Viimased nädalad reservini

Enne varustuse hoolduseni jõudmist oli õhutõrjepataljonil ka suur laskelaager. Kus siis lasti mistraele ja erinevaid relvasid, mis oli kulminatsiooniks kogu väljaõppele.
Mina oma tulejuhtidega tagasime selle, et õhuruumis ei oleks kedagi, kes seal olla ei tohiks. Õnneks midagi sellist ei juhtunudki. Saime rahulikult selle õppuse lõpuni olla.

Poisid ehitasid ka laagrialale tooli, kus saime õhtul istuda ja lõket teha.

Laager ise oli väga rahuliku tempoga ja üldjuhul kella kuueks õhtul, oli päev läbi ja sai telgis pikutada ja omi mõtteid mõelda. Laskmised olid planeeritud esmaspäevast reedeni, kuid meid, tulejuhte, lasti kolmapäeval ära.

Sealt ära tulles oligi meie prioriteet asjade hooldamine, et need ühel ilusal päeval ära anda. Viimased nädalad sisaldasid küllaldaselt masinate, ning asjade hooldust ja ka magamist. Ja oli ka palju rivistusi.

Viimane esmaspäeva hommikune rivistus.

Hooldamised olid väga põhjalikud, aga kõik ikka selleks, et neid sobiks tagastada ja hoiule anda.
Reservi mineku nädalal oli meile ettevalmistatud erinevaid üritusi.

Esmaspäeval kohe pidid Comedy Estonia poisid meile esinema, kuid see jäi ära mingitel põhjustel ja tuli hoopis Epp Kärsin, kelle kohta saabus ainult positiivset tagasisidet ja tundus, et tegelikult oli see isegi parem kui Comedy Estonia. Minu toast tuli ainult sellist üllatavalt meeldivat tagasisidet ja mehed arutasid nendel teemadel väga pikalt ja sisukalt.
Teisipäeval hooldasime päeval varustust ja õhtul oli terve 1.Jalaväebrigaadiga hüvastijätu marss, kus me siis jalutasime kõik koos läbi meie 3 linnakut ja jätsime hüvasti kohtadega kus oleme olnud. Marsi pikkus oli umbes 7 kilomeetrit ja möödus see väga positiivses meeleolus.
Kolmapäeval oli meil pataljonide vaheline teatevõistlus, kus iga pataljon pidi välja panama 10 spetsialisti, kes siis võistlesid ja esindasid.

Neljapäeval oli meil siis suur brigaadi rivistus ja avatud uste päev, kuhu sai kutsuda ka lähedased. Rivistusel ergutati tublisid sõdureid ja isegi mina sain meene. Nimelt selle eest, et osalesin erinevatel spordivõistlustel, mille taga oli hoopis see, et kuna ma esimesel korral osalesin vabatahtlikult, sain ma selleks naiseks, kes pidi koguaeg kohal olema, sest naisi oli vähe.

Kuigi ma olin edukas harva, olid spordivõistlused väga toredad ettevõtmised, sest sain seal küllaltki palju uusi tutvusi nii ajateenijate kui ka tegevväelaste seast.
Neljapäeval oli meil peale külaliste ära saatmist ka pildistamine ja õhtuks oli meile siis korraldatud suur pidu, kuhu olid siis kohale kutsutud tantsutüdrukud ja esineja, kes siis laulis. Õhtu jooksul pakuti meile grillitud liha ja vorste, ning salatit ja maasikaid. Võib öelda jälle, et üks toredalt korraldatud üritus, mis kindlasti jääb kõigile meelde.
Ja reedel oligi suur reservipäev. Hetk mil sai viimased asjad ära anda ning vormi seljast võtta ja asendada selle tsiviilriietega oli väga lahe. Kõik nägid üksteist hoopis teistes riietes ja olekus. Arvatavasti oli mul see hetk kõige veidram, sest 11 kuud vaadati mind kindlasti hoopis teisiti.
Kui tuli see hetk, kus öeldi et nüüd on kõik ja võime minna, oli see kindlasti erinevaid emotsioone täis. Kõigil oli nii hea meel, et see kõik nüüd lõpuks läbi on, kuid ka paljud olid kurvad, sest inimesed me ümber said lähedasteks ja olulisteks ja oli kahju neist lahkuda. Väravas kallistasin veel poistega ja läbi see kõik saigi. Tegelikult nõustusid peaaegu kõik, et oli ikka lahe aeg olenemata sellest, et vahepeal ei meeldinud siin üldse.

Leian et ajateenistus on hea võimalus endas arendada oskuseid, mis tänapäeva linnastunud maailmas on vähem arenenud. Näiteks kasvõi puude lõhkumine, mis mõnele noormehele, kes ongi ainult linnas korteris elanud, on täiesti võõras tegevus. Või siis ekstreemsemal juhul, kui ongi vaja perega pageda metsa ja end varjata, oled saanud väljaõppe ja ilmselt päästavad õpitud oskused vajadusel paljude elu.

Aga nüüdseks olemegi kõik reservis ja võin öelda et mul oli väga äge rühm, läbivalt terve ajateenistuse jooksul toredad ülemad ja viimases lõpus väga äge jagu. Minule meeldis ja kindlasti soovitan kõikidele neidudele, kes tunnevad et neil on huvi ajateenistuse vastu, see ära proovida. Kindlasti ei ole see võimatult raske, kuid kui tahta, saab kõik tehtud.

Kõik blogid